Numer 1/2016 - Pharmaceutical Representative
Jesteś tutaj: Strona główna Numer 1/2016

Numer 1/2016 (luty-marzec)

Tematy wydania
Zróżnicowane portfolio kluczem do sukcesu
Zróżnicowane portfolio kluczem do sukcesu
Teva jest jedną z największych oraz najdynamiczniej rozwijających się firm farmaceutycznych. Wydaje się, że znalazła złoty środek dla połączenia rozwoju organicznego z agresywną polityką M&A, co zapewnia jej silną i stabilną pozycję na globalnym rynku farmaceutycznym i na rynkach lokalnych, w tym w Polsce. O tym, jak Teva pracuje na swój sukces opowiedział nam pan Michał Nitka, General Manager Central & Eastern Europe w Teva
Demotywacja, wypalenie zawodowe, złe nawyki*
Demotywacja, wypalenie zawodowe, złe nawyki*
(*) niepotrzebne skreślić

Nie da się ukryć - mamy 2016 rok. Przed nami nowe, nieznane, miejmy nadzieję, że lepsze... Tradycyjnie poczyniliśmy plany, zobowiązania, wyznaczyliśmy cele. Patrząc na niektóre z nich pojawia się pewnego rodzaju déja vu. Tak! Pewnie! Przecież to samo obiecywaliśmy sobie rok temu, a nawet dwa lub trzy? I co? Oczywiście ? mamy mocne postanowienie poprawy! Teraz na pewno się uda! Tylko dlaczego tym razem ma być inaczej? Przecież praktycznie niczego, poza naszymi dobrymi chęciami, nie zmieniliśmy. Samo "chcenie" nie wystarczy. Stare powiedzenie - "albo wyniki, albo wymówki" pod koniec każdego roku nabiera sensu. Co zrobić żeby w grudniu 2016 roku znowu się nie tłumaczyć?
Zaprzyjaźnij się ze swoim stresem. ...stres działa na nas tak, jak w to wierzymy!?
Zaprzyjaźnij się ze swoim stresem. ...stres działa na nas tak, jak w to wierzymy!?
Stres przyjmuje różną postać. Czasami jest emocją, impulsem, ekscytacją, lękiem, niepokojem lub  zmartwieniem, które trzyma nas bez snu. Innym razem mocnym, wręcz miejscowym, bólem, który przychodzi i odchodzi, czasami intensywnie, innym razem jak dziwny wiatr, który skądś wieje. Każdy ma także swoją własną amplitudę, sinusoidę rodzaj natężenia stresu, w którym wszystko wydaje się jeszcze normalne, a po przekroczeniu którego trudniej wrócić do równowagi. Obraz stresu kreowany w mediach to często demon o wielu twarzach czyhający na nasz dobrostan psychiczny i fizyczny. Co mówią więc najnowsze badania naukowe na ten palący temat?
Jeszcze raz o zaufaniu!
Jeszcze raz o zaufaniu!
Mimo wielu obecnych zmian na rynku farmaceutycznym oraz tych, które pojawią się w przyszłości, fundament sprzedaży nie zmienia się. Przedstawiciel był, jest i nadal pozostanie krytyczną siłą firmy. Zrozumienie klienta, właściwe przedstawienie produktu, budowanie codziennych relacji z klientem, jest praktycznie niemożliwe bez skutecznego Zespołu Przedstawicieli. Coraz więcej mówimy o relacyjnym modelu sprzedaży, który, jak sama nazwa mówi, jest oparty na właściwej długoterminowej relacji z klientem. Oceniamy, że krytycznym elementem jest zaufanie. Na wzajemne zaufanie trzeba zapracować; wymaga zaangażowania w długim okresie.
Sztuka Uzdrawiania w Medycynie
Sztuka Uzdrawiania w Medycynie
Kiedy firmy farmaceutyczne w coraz większym stopniu kierują się w stronę metod budowania reputacji zwanych "pacjentocentrycznością", postanowiliśmy zwrócić się do źródeł w innych obszarach systemu ochrony zdrowia o szczerą poradę. Znaleźliśmy ją u pewnego lekarza specjalisty w zakresie geriatrii, wraz z dodatkowym wsparciem ze strony kota o imieniu Oskar - który posiada instynktowną, pełną współczucia, ekspertyzę w zakresie diagnostyki końca życia, darmowej i nie do opatentowania.
Prognozy Finansowe Sektora Farmaceutycznego i Biotechnologicznego - w większości słonecznie
Prognozy Finansowe Sektora Farmaceutycznego i Biotechnologicznego - w większości słonecznie
Biznes farmaceutyczny i biotechnologiczny miały za sobą niezły rok, ale nadal zmagają się z silnym wiatrem z przodu - czytelna strategia produktowa, skutecznie realizowana koncentracja na coraz bardziej wymagających klientach, jest najlepszym sposobem zapewnienia bezpieczeństwa w 2016 roku. Konsolidacja nadal odgrywa istotną rolę, gdyż pozostałe strony systemu ochrony zdrowia zarażają się chęcią dokonywania fuzji i akwizycji.
Kontakt z rzeczywistością, czy najlepsze praktyki?
Kontakt z rzeczywistością, czy najlepsze praktyki?
Regularnie wyczuwamy i doświadczamy prawd kryjących się za słowami "samospełniającej się przepowiedni". Rzeczy dzieją się tak, jak myślimy, przewidujemy i czynimy według nich. Nasze nawyki i wyobrażenia kształtują miejsce, w którym żyjemy. To odnosi się także do specjalistów branży farmaceutycznej. Ich zachowania kształtują rynek, na którym funkcjonują. Niedaleka i średnioterminowa przyszłość zaobfitują w większą liczbę zmian narzuconych producentom leków przez polityków i rządy. Jednym z kulminacyjnych punktów z pewnością był raport WHO opublikowany na początku 2015 roku, zatytułowany "Nowy raport WHO wskazuje, że przejrzystość i kooperacja pomagają obniżyć wysokie ceny nowych leków". Wyobraź sobie sytuację: najpotężniejsze ciało polityczne świata namawia kraje do połączenia sił w celu obniżenia cen leków. Wyobraź sobie, co to oznacza dla farmy. Gdzie umiejscowiłbyś to w swych analizach SWOT?
Dr Styczeń radzi. Jak dbać o włosy?
Dr Styczeń radzi. Jak dbać o włosy?
Gęste i zadbane włosy wpływają na naszą atrakcyjność fizyczną. Są źródłem silnych bodźców o znaczeniu społecznym i seksualnym. Ich utrata lub zły stan są powszechnym problemem - nie tylko estetycznym, ale i psychologicznym.
Indeks firm
Reklama
Reklama
Reklama