Numer 2/2016 - Pharmaceutical Representative
Jesteś tutaj: Strona główna Numer 2/2016

Numer 2/2016 (kwiecień-maj)

Tematy wydania
Rynek farmaceutyczny w 2015 roku
Rynek farmaceutyczny w 2015 roku
Całkowita wartość rynku farmaceutycznego (segmenty: apteczny Rx i SM*, szpital oraz sprzedaże wysyłkowe e-aptek), liczona w cenach detalicznych, w 2015 roku wyniosła 34,3 mld zł, co oznacza wzrost o 7,3% rok do roku (rdr), czyli o 2,3 mld zł więcej niż w 2014 roku.

*produkty dostępne bez recepty (ang. selfmedication)
Perspektywy dla rynku w 2016 roku
Perspektywy dla rynku w 2016 roku
Ubiegły rok, pomimo wielu głosów o bardzo niesprzyjającym otoczeniu dla biznesu farmaceutycznego w Polsce, okazał się wyjątkowo udany. Okazuje się, że branża potrafi radzić sobie nawet w warunkach, w których wydaje się, iż z każdej strony spadają kłody pod nogi firm farmaceutycznych. Czy ubiegłoroczny sukces branży to wynik nie do powtórzenia w roku bieżącym, czy może jest zapoczątkowaniem sukcesów na lata kolejne? O prognozy na 2016 rok zapytaliśmy eksperta, Dyrektora Sprzedaży IMS Health, Jacka Czarnockiego.
Ranking firm za 2015 rok
Ranking firm za 2015 rok
1. Tabela TOP 30 korporacji w Polsce za 2015 rok (Rx + OTC)
2. Tabela TOP 20 korporacji w Polsce za 2015 rok (OTC)
Odnajdź w sobie dziecko, czyli 10 (+1) sposobów na idealną rozmowę
Odnajdź w sobie dziecko, czyli 10 (+1) sposobów na idealną rozmowę
W ostatnich latach technologia zrobiła ogromny postęp zdecydowanie zmieniając nasze życie. Ale jak to zwykle bywa - kij ma dwa końce. Smarfony, tablety, komputery, mobilny internet mają ogromny wpływ na nasze życie, na to w jaki sposób funkcjonujemy w otoczeniu, jak się z nim komunikujemy, jak percepujemy rzeczywistość. Często oceniamy otaczający świat i ludzi bazując jedynie na skrawkach informacji. Podstawą stają się nasze przekonania, wiara w to, że to co nam się wydaje jest rzeczywistością. Dlatego tak często się mylimy w ocenie klientów, współpracowników, szefów czy całego otoczenia biznesowego.
Nowa Naczelna Rada Aptekarska. Nowy rozdział, nowa nadzieja
Nowa Naczelna Rada Aptekarska. Nowy rozdział, nowa nadzieja
Rynek farmaceutyczny w 2015 roku w stosunku do roku 2014 wzrósł o 7,3% i wyniósł 34,3 mld (pln), podaje firma badająca rynek IMS Health. Daje to największy wzrost od momentu wprowadzenia nowej ustawy refundacyjnej w 2012 roku (ustawa o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych). Dane za styczeń wydają się podtrzymywać ten trend na poziomie ok. 7% wzrostu rok do roku.
Fuzja, która ma twarz
Fuzja, która ma twarz
Za fuzjami spółek stoją niewidoczne dla osób postronnych ludzkie dramaty. Co dzieje się z pracownikiem, gdy spółka, w której rozwój angażował się przez ostatnie piętnaście lat swojego życia zostaje przejęta przez inną, a on otrzymuje wypowiedzenie?
Czy powinniśmy przygotować się na Brexit?
Czy powinniśmy przygotować się na Brexit?
Co branża farmaceutyczna może zyskać - lub stracić - gdyby nastąpiło niewyobrażalne: wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej?
Działania wizerunkowe przebijają hermetyczną bańkę
Działania wizerunkowe przebijają hermetyczną bańkę
Według magazynu "Harvard Business Review Polska" pracujemy w czasach new normal. Nową normalność cechuje coraz większa globalna zależność biznesów, a także funkcjonowanie w gęstniejącym otoczeniu konkurencyjnym. Jednocześnie te same głosy mówią, że największą przewagą konkurencyjną w dzisiejszych czasach jest talent odpowiednio dobranych pracowników.
Dr Styczeń radzi. Skuteczny sposób na wilgotne pachy
Dr Styczeń radzi. Skuteczny sposób na wilgotne pachy
Nadmierna potliwość pach to bardzo częsta i uciążliwa dolegliwość. Nawet wtedy, gdy jej nasilenie jest niewielkie. Nie wszyscy wiedzą, że od niedawna dostępna jest nowa metoda, dzięki której można się jej skutecznie pozbyć raz na zawsze.
Kryzys na drodze? Zabezpiecz się na przyszłość
Kryzys na drodze? Zabezpiecz się na przyszłość
Gdy wsiadasz do samolotu, zajmujesz swoje miejsce, zamykają się drzwi i maszyna kołuje na pas startowy - przestajesz mieć jakikolwiek wpływ na przebieg lotu. Musisz zaufać pilotowi, choć w ogóle nie wiesz kim on jest. Oddziela Cię od niego pancerna przegroda i nie masz nawet pojęcia czy jest on młody, czy stary, stateczny, czy pobudliwy, jakiej jest narodowości i rasy, a nawet ? jakiej płci. Mówią nam, że samoloty to najbezpieczniejszy środek komunikacji, ale z drugiej strony wiemy, że gdy jednak zdarzy się wyjątek i lot nie należy do szczęśliwych, skutki są tyleż spektakularne co tragiczne. Dlatego, bez względu na to czy lubisz latać, czy też nie, czy jesteś odważny, czy lękliwy, to zawsze, gdy startuje samolot, odczuwasz mniejszy lub większy dyskomfort.
Produkt czy Pacjent?
Produkt czy Pacjent?
Model biznesowy farmy chyli się ku upadkowi, ponieważ koncentruje się na produkcie: Market Access walczy o uzyskanie autoryzacji dla produktu, HTA walczy o refundację produktu, ludzie odpowiedzialni za ceny ustalają cenę produktu, Marketing promuje produkt, a zespoły terenowe również sprzedają produkt. Lekarze proszeni są o przepisywanie produktu, a Business Intelligence mierzy komercyjny sukces produktu.
Indeks firm
Reklama
Reklama
Reklama